فر پیتزا و انواع مختلف آن با بررسی عملکرد ها و تفاوت ها در تجهیزات آشپزخانه صنعتی تزپز.
فر پیتزا در دو کلاس فر های ریلی و فر های صندوقی تولید می شود، و شاید کسانی که قصد خرید فر پیتزا را دارند به طور کامل با تفاوت آن ها آشنایی نداشته باشند، از این رو قصد داریم تا در ادامه شما را با تفاوت ها و نحوه عملکرد فر های صندوقی و ریلی آشنا نماییم، با ما در ادامه همراه باشید.

انواع فر پیتزا

فر پیتزا ریلی

فر پیتزا ریلی در واقع یک ماشین پخت پیتزا می باشد که با هماهنگ سازی بین سرعت حرکت نوار نقاله و حرارتی که مشعل تولید می کند، برای طبخ پیتزا در تعداد بالا در یک زمان مشخص مورد استفاده قرار می گیرد.
فر ریلی در دو سایز استاندارد با دهنه ۵۰ و دهنه ۷۵ تولید می شود که دهنه ۵۰ آن ظرفیت پخت ۸۵ پیتزا را در ساعت دارا بوده، و دهنه ۸۵ آن نیز امکان پخت ۱۳۰ پیتزا را در ساعت دارد.

فر پیتزا صندوقی

فر پیتزا صندوقی از تجهیزات پایه مورد استفاده رستوران های فست فود و رستوران های پیتزای ایتالیایی می باشد که با توجه به حجم پخت رستوران در سایزهای ۶ بشقاب ۹ بشقاب و ۱۲ بشقاب یک طبقه و دو طبقه و در دو مدل فر صندوقی معمولی و فر صندوقی طرح ایتالیایی ساخته می شود.

تفاوت فر پیتزا ریلی با صندوقی

هر کدام از این دو فر پیتزا ، مزایا و معایبی نسبت به هم دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:
در فر های ریلی اهمیت اپراتور فر کم تر بوده و نحوه طبخ پیتزا با سهولت بیشتری انجام می شود و بیشتر برای رستوران هایی که یک یا دو مدل خاص پیتزا در تعداد بالا طبخ می کنند پیشنهاد می گردد.
اما برای رستوران های پیتزا ایتالیایی و یا رستوران هایی که تنوع پیتزا آن ها بیشتر بوده و با متریال متفاوت تری عرضه می کنند و همچنین کیفیت پخت پیتزا بر حجم پخت آن ارجح می باشد، نقش اپراتور طبخ پیتزا پر رنگ تر بوده و آشپزی که از فر صندوقی استفاده می کند با تکیه بر توانایی ها و تجربه خود هر نوع از پیتزا را با توجه به مواد اولیه آن که می تواند سبزیجات، گوشت، انواع سوسیس و ژامبون و همچنین قارچ باشد با یک درجه پخت متفاوت و در یک تایم مشخص به پخت می رساند.

نوشتهٔ پیشین
تجهیزات فست فود [بهترین کیفیت با ارسال]
نوشتهٔ بعدی
نکات طلایی در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست