تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 1. خانه
 2. مجله
 3. نکات طلایی در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

نکات طلایی در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و نکاتی طلایی که باید قبل از خرید حتما آن ها را مطالعه کرد.
امروز در مجله تزپز قصد داریم تا نکات طلایی که در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی وجود دارد را با شما در میان بگذاریم تا در صورتی که قصد راه اندازی فست فود ، رستوران و یا آشپزخانه های صنعتی را دارید از همان ابتدای کار در مسیر درست قدم گذاشته و خرید های عاقلانه داشته باشید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

همواره از ابتدایی ترین قدم های راه اندازی رستوران، فست فود، آشپزخانه، کترینگ و … می تواند خریدن تجهیزات مورد نیاز برای آن ها باشد که گاها با دقدقه و استرس های فراوانی نیز همراه می باشد، چرا که هزینه های بسیاری برای خرید آن ها می شود و اگر تجهیزات با کیفیت و مناسبی تهیه نشود امکان مواجه شدن با ضرر های مالی و گاها روانی وجود دارد. اکنون برای پیش گیری از اتفاقات ناگوار این چنینی ۷ نکته طلایی را عنوان می کنیم تا مسیر رو به رشد خود را از زمان خرید تجهیزات خود داشته باشید.

۷ نکات طلایی خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

 • معیار های خرید
 • خرید تجهیزات مناسب با ابعاد آشپزخانه
 • خرید تجهیزات صنعتی نه خانگی!
 • اطلاعات کافی از تجهیزات به دست آورید
 • ارزان بخریم یا گران؟!
 • از شرکت معتبر و با سابقه خریداری کنید
 • از دریافت کمک و تجربه دیگران دریغ نکنید!
خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

معیار های خرید

درست است که آشپزخانه در دیدرس مشتری قرار نمی گیرد و تنها کارکنان آشپزخانه به آنجا رفت و آمد دارند اما همواره باید هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی از خود سوال کنید که تجهیزاتی که خریداری می کنیم چه ویژگی هایی دارند؟ آیا ویژگی هایی آن می تواند در شرایط آب و هوایی و محلی که قرار است مستقر شود پاسخ گوی نیاز های ما باشد؟ از مهم ترین معیار هایی که می توان به آن اشاره کرد به شرح زیر می باشد:

 • امنیت کافی و کامل
 • میزان کارایی نسبت به سطح انتظارات
 • بهداشت کامل
 • شرایط ساده برای تمیز کاری
 • ضد زنگ بودن
 • سادگی در کار کردن با تجهیزات
 • و …

خرید تجهیزات مناسب با ابعاد آشپزخانه

از دیگر نکاتی در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید به آن توجه داشت ابعاد تجهیزات و آشپزخانه می باشد! چرا که هر آشپزخانه ای شکل هندسی مخصوص به خود را دارد و باید به گونه ای تجهیزات خریداری کرد که مشکلی بابت فضا به وجود نیاید. البته مشاهده شده در برخی از آشپزخانه ها تجهیزات به صورت صحیح در کنار یک دیگر قرار نگرفته اند و همین موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل کم بود فضا، سردرگمی کارکنان، کاهش سرعت سرویس دهی و … می شود؛ پس باید به ابعاد متناسب آشپزخانه و تجهیزات توجه کرد و بر اساس پلن چیدمان از پیش تعریف شده تجهیزات خریداری نمود.

خرید تجهیزات صنعتی نه خانگی!

ممکن است در هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه خود با تجهیزاتی رو به رو شوید که قیمت بسیار ارزانی دارند! شما باید دقت داشته باشید که تجهیزات خانگی قیمتی ارزان تر از تجهیزات صنعتی دارند اما به هیچوجه مدت زمان کار آن ها با تجهیزات صنعتی قابل مقایسه نیست و نمی توان دستگاهی را که برای استفاده در خانه تولید شده است را در محیط آشپزخانه صنعتی مورد استفاده قرار داد.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اطلاعات کافی از تجهیزات به دست آورید

قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی نسبت به آن سعی کنید اطلاعات کاملی به دست آورید تا پس از خرید متضرر نشوید! اطلاعاتی مانند:

 • نحوه صحیح استفاده کردن
 • نحوه تمیز کاری تجیهزات
 • داشتن و یا نداشتن گارانتی
 • عملکرد تمامی دکمه های تجهیزات
 • متریال مورد استفاده در تولید تجهیزات

ارزان بخریم یا گران؟!

طبیعتا کسی دوست ندارد محصولی را گران خریداری کند اما نکته ای که باید به آن توجه بسیار ویژه ای داشت این است که برخی محصولات در این عین ارزانی از کیفیت پایین تری نیز برخوردار می باشند و پس از مدتی خراب شده و باید با هزینه ای دوباره آن را تعمیر کرد! در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود بیشتر از قیمت به کیفیت محصول خود دقت داشته باشید تا مجبور نشوید پس ازمدت زمانی اندک، آن را تعمیر کنید.

از دریافت کمک و تجربه دیگران دریغ نکنید!

همواره استفاده کردن از تجربیات کسانی که قبل از شما آشپزخانه داشته اند می تواند بسیار کمک حال باشد، از این رو بهتر است قبل از اقدام به انجام کاری یا با کسی که تجربه فست فود و رستوران داری را داشته است مشورت کنید و یا اینکه نکته آخر این مقاله را با دقت مطالعه کنید!!

از شرکت معتبر و با سابقه خریداری کنید

طبیعتا اگر خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود را از شرکتی انجام دهید که سابقه درخشانی داشته است می تواند تا حدود زیادی خیال شما را راحت کند، اما برخی از شرکت ها در کنار فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی کار مشاوره را نیز انجام می دهند که با توجه به این که محصولات را خودشان تولید می کنند، می توانند بهترین مشاوره را در مورد کیفیت تجهیزات، ابعاد متناسب با آشپزخانه شما، انتخاب تجهیزات مناسب با انتظارات شما و … را پیش روی شما قرار دهند.

امیدواریم از این نکات طلایی در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی استفاده لازم را برده باشید، و اگر سوال و یا ابهامی در مورد مقاله و یا خرید تجهیزات خود دارید می توانید با درج کامنت زیر این پست و یا تماس گرفتن با کارشناس تزپز با ما مشاوره داشته باشید.

نوشتهٔ پیشین
انواع فر پیتزا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست