سوفله قارچ یک غذای خوش طعم بوده که در یک آموزش دیگر از بخش راه اندازی فست فود تجهیزات آشپزخانه صنعتی تزپز قصد داریم آن را به شما آموزش دهیم. سوفله قارچ در عین حال که طعم خوبی دارد مدت زمان نسبتا کمی نیز برای آماده شدن نیاز دارد و می توان در مواقعی که نیاز به پخت سریع غذا است از این سوفله استفاده کرد و لذت برد.

مواد لازم سوفله قارچ

مواد لازممیزان مورد نیاز
قارج خرد شده۲۵۰ گرم
پنیر پیتزا رنده شده۱۳۰ گرم
کره۷۰ گرم
آرد۴۰ کرم
شیر۱ لیوان
تخم مرغ۴ عدد
نمکبه میزان لازم
فلفلبه میزان لازم

دستور پخت سوفله قارچ

برای پخت این غذای خوش طعم می بایست در ابتدا زرده تخم مرغ ها را از سفیده آن جدا کنید و سپس نمک، فلفل، کره و شیر را درون یک ظرف با هم مخلوط نمایید تا غلط مشخصی را به دست آورد. اکنون می بایست زرده هایی را که در مرحله اول از سفیده تخم مرغ جدا کردید، به مخلوط خود اضافه کنید.حال باید بیش از یک سوم پنیر خود را به مخلوط اضافه کنید، حال مقداری مخلوط خود را استراحت دهید و در این مدت قارچ ها را به صورت جداگانه می بایست تفت دهید. حال باید سفیده تخم مرغ ها را با یک دیگر مخلوط کرده تا پف کنند و بتوان آن را به مایعی که از قبل آماده شده بود اضافه کرد. در اینجا دیگر کار آماده سازی تمام شده و نوبت به پختن سوفله قارچ می رسد.

حال که نوبت به پختن سوفله قارچ رسیده است باید درون یک ظرف نسوز مقداری کره بریزید و درون ظرف بچرخانید تا به همه جای قسمت داخلی ظرف برخورد داشته باشد. از مخلوطی که آماده شده بود باید یک لایه درون ظرف ریخته و پس از آن قارچ های تفت داده شده رو مقداری به روی مخلوظ اضافه کرد؛ این عمل را تکرار کنید تا مایع و قارچ تمام شود. آخر کار نیز هرچقدر که پنیر مانده بود را روی سوفله خود بریزد و به مدت ۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا خوب پخته شود. حالا شما یک سوفله قارچ خوش طعم را دارید و از آن لذت ببرید.

برای دسترسی به دیگر آموزش های آشپزی تزپز شما می توانید با کلیک بر روی مجله آموزش آشپزی به آن مراجعه کنید.

نوشتهٔ پیشین
طرز تهیه جوجه کباب
نوشتهٔ بعدی
سوخاری فیله مرغ با پنیر چدار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست