ماهی با بادام :
در مطلبی دیگر قصد داریم تا در بخش راه اندازی فست فود تجهیزات آشپزخانه صنعتی تزپز یک غذای دریایی بسیار خوش طمع را به شما آموزش دهیم. این غذای دریایی با استفاده از ماهی و بادام تهیه می شود که در ادامه دستور پخت ماهی با بادام و همچنین مواد لازم برای تهیه آن را شرح خواهیم داد؛ پس با ما در ادامه همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه ماهی با بادام

مواد اولیهمیزان لازم
فیله ماهیچهار تکه
بادام پرکنصف پیمانه
روغن زیتونسه قاشق غذا خوری
کرهدو قاشق غذا خوری
لیمویک عدد
جعفرییک پیمانه
فلفل سیاهبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم

دستور پخت ماهی با بادام

برای تهیه ماهی با بادام در ابتدا باید یک ظرف گود مانند تابه را بر روی حرارت قرار دهید و سپس بادم ها را درون تابه بریزد و آن ها را تا زمانی که به صورت کامل طلایی شوند هم بزنید؛ زمانی که رنگ بادام ها تغییر کرد می بایست از روی حرارت برداشه و صبر کنید تا خنک شود. حال ماهیتابه را بر روی حرارت متوسط قرار دهید و زوغن زیتون و کره را درون تابه بریزد تا داغ شود، زمانی که روغن زیتون و کره شروع به حباب زدن کرد می بایست فیله های ماهی خود که از قبل به پشت و روی آن فلفل سیاه و نمک زده اید را در تابه قرار دهید و به مدت حدودی چهار دقیقه منتظر بمانید تا سرخ شود؛ در این مدت زمان هر گاه لازم شد باید فیله های ماهی را بچرخانید تا پشت و روی آن به طور یکسان سرخ شود.

حال که ماهی ها پخته شد به مراحل پایانی تهیه ماهی با بادام رسیده ایم، اکنون زیر تابه را کم کنید و به ترکیب روغن زیتون و کره خود مقداری آبلیمو نیز اضافه کنید و پس از آن بر روی ماهی که به روی پوست قرار داده اید بریزید و در نهایت بادام آماده شده در مرحله اول را با جعفری خرد شده به آن اضافه کنید و اقدام به خوردن ماهی با بادام کنید و از طعم لذیذ آن لذت ببرید.

نکات تکمیلی

  • مواد لازم ذکر شده برای چهار نفر می باشد.
  • آماده شدن سریع آن را برای روز های شلوغ مناسب می سازد.
  • هر کدام از فیله های ذکر شده ۱۸۰ گرم می باشند.
  • بجای فیله ماهی می توانید از ماهی با گوشت سفید نیز استفاده کنید.
  • مدت زمان لازم برای آماده سازی ۱۰ دقیقه و همچنین زمان پخت نیز ۱۰ دقیقه می باشد.

امیدواریم مطلب  ماهی با بادام که در مجله آموزش آشپزی تزپز تهیه شد توانسته باشد رضایت شما را جلب کند و تجربه مزه یک غذای خوش طعم را با این آموزش تزپز داشته باشید.

نوشتهٔ پیشین
پامپاتینو با گوشت [ساده ترین دستور پخت]
نوشتهٔ بعدی
کباب کوبیده حرفه ای [بدون ریختن از روی سیخ]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست