تاریخچه کباب

کباب پز ذغالی کباب پز زغالی

 

تاریخچه کباب

تاریخچه کباب | با توجه به مطلبی که میرزا محمدرضا معتمد الکتاب در کتاب تاریخ قاجار خود آورده است، برای اولین بار کباب را ناصر الدین شاه به ایران وارد کرده است. ناصر الدین شاه در واقع اصالتی قفقازی داشته و به غذا های قفقازی نیز بسیار علاقه مند بوده، از این رو با توجه به دستوری که داد، نوعی غذا به ایران آوردند و سپس بعد ها، آشپزان ناصر الدین شاه با کمی تغییر آن را به شکل و شمایل کباب امروزی در آوردند. ناصر الدین شاه کباب را غذای اصلی خود قرار داد، به طوری که هر بار که قصد زیارت از حرم حضرت عبدالعظیم را می کرد، اشپزان مجبور بودند برای او و همراهانش که بر اساس نوشته ها به هزار نفر نیز می رسید کباب آماده کنند.

کباب پز ذغالی کباب پز زغالی

تاریخچه کباب : چلو کباب سیاسی!

گاها چلو کباب را به یک غذای سیاسی نسبت می دهند، چرا که در تاریخ آمده است در دوران مشروطه یکی از افرادی که از قضا از مشروطه گر ها نیز بوده، در حال صحبت کردن با مردم بود که از او سوالی با این موضوع که مشروطه چه چیزی می باشد پرسیده شد؛ از آنجا که مشروطه گر نسبت به کسی که سوال را مطرح کرده بود آشناییتی داشته چنین به او پاسخ می دهد:

مشروطه یعنی یک چلو کباب ارزان قیمت، و در حالی که دست هایش را باز کرده بود ادامه می دهد به این اندازه طول خواهد داشت و سپس با نشان دادن بازوی خود صحبت هایش را تکمیل می کند که قطر آن نیز به اندازه قطر بازوی من خواهد بود!

کباب پز ذغالی

کباب پز ذغالی که در تجهیزات آشپزخانه صنعتی تزپز تولید می شود دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد و در دراز مدت نیز کم ترین آسیبی به آن نخواهد رسید، چرا که کباب پز ذغالی تزپز از جنس استیل مرغوب ساخته می شود و استحکامی عالی از خود خواهد داشت. داشتن دو عدد فن در چپ و راست این کباب پز کار را برای آشپز ها بسیار ساده تر می کند و با بادی که توسط فن ها به زغال می رسد از خاموش شدن زغال ها جلو گیری شده و در نتیجه دمای مناسب و گرمای عالی باعث پخت یک کباب لذیذ خواهد شد و امکان تجربه یک کباب زغالی پخته شده عالی را برای شما فراهم خواهد آورد.

کباب پز ذغالی کباب پز زغالی

امکان سفارش کباب پز ذغالی در ابعاد و اندازه های مختلف از طریق کارشناسان تزپز، در ابتدا این امکان را برای شما فراهم خواهد آورد تا بتوانید با در اختیار گرفتن اطلاعات کاملی از کباب پز ذغالی نسبت به آن آشنایی پیدا کنید و سپس در ابعاد و اندازه های مختلف بر اساس نیازتان سفارش دهید تا برای شما تولید شود. این کباب پز ها در دو نوع کابین دار و بدون کابین تولید می شوند که کاملا سفارشی می باشند. اما شاید برای شما که در کار کباب هستید، برایتان جالب باشد که بدانید کباب چه تاریخچه ای دارد و چگونه برای اولین بار به وجود آمده باشد، پس برای دانستن این موضوع می توانید در ادامه با ما همراه باشید.

نتیجه گیری

کباب از بهترین غذا های ایرانی می باشد که در جای جای دنیا نیز طرفداران بسیاری دارد از این رو با تحقیقات بر آن شدیم تا تاریخچه کباب را گرداوری نماییم و در یک مطلب آن را منتشر کنیم و امیدواریم که از آن لذت برده باشید، اما از آن جایی پختن یک کباب لذیذ با استفاده از کباب پز زغالی امکان پذیر خواهد بود شما می توانید با مراجعه به صفحه مخصوص آن، پس از مطالعه در صورت نیاز با کارشناس تزپز تماس بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

مطلب ” کباب پز ذغالی و تاریخچه کباب” در بخش تحریریه سایت تزپز تولید شده است و هر گونه کپی برداری از آن تنها با ذکر نام منبع مجاز می باشد.

نوشتهٔ پیشین
هود صنعتی آشپزخانه
نوشتهٔ بعدی
ترولی صنعتی تزپز سه طبقه با قیمت مناسب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست